Проектна документація

Будівництво МГЕС на донному водоскиді Косівського водосховища, який знаходиться за межами населеного пункту с. Кашперівка, Тетіївського р-ну, Київської обл.


Коротка характеристика об
кту та виконаних робіт

Мікро-ГЕС Косівка – це нове будівництво ГЕС на існуючих гідроспорудах Косівського водосховища. ТОВ «Гідроінжинірінг» розробило проект будівництва низьконапірної будівлі ГЕС пригреблевого типу та супутніх споруд та механізмів. Спеціалісти компанії виконали ТЄО та стадію «П». Проект наразі проходить державну будівельну експертизу. Після проходження експертизи  буду розроблена ще стадія «Р».

На мікро-ГЕС буде встановлено обладнання польського виробника «WTW Poland»: горизонтальна турбіна типу Каплан потужністю 106 кВт. Проектоване середньорічне виробництво МГЕС – 0,44 млн. кВт годин.

Фахівцями компанії були вирішені складні питання ремонту водовідвідної галереї донного водоскиду, та був розроблений проект будівлі МГЕС, яка буде розташована на виході з водовідвідної галереї. В зв'язку з невеликим розміром будівлі ГЕС для можливості проведення поточного ремонту гідроагрегату і його демонтажу спеціалісти компанії передбачили знімний дах.

Реконструкція Опішнянської ГЕС, на р. Ворскла, с. Міські Млини, Зінківського району, Полтавської обл.


Коротка характеристика об’єкту, дані про проектну потужність

Проектом  «Реконструкція Опішнянської ГЕС, на р. Ворскла, за адресою: вул. Побережна, 1б в с. Міські Млини, Зінківського району, Полтавської області» передбачається відновлення другого гідроагрегату міні гідроелектростанції.

Запроектована потужність станції складає 425 кВт, згідно класифікації «Закону України про енергетику» ГЕС відноситься до міні гідроелектростанцій.

Основними спорудами гідровузла є: будівля ГЕС, підвідний канал, відвідний канал, бетонна водозливна гребля, трансформаторна підстанція, лівобережна земляна гребля, захисна дамба. Із них розглядаються в проекті Будівля ГЕС та трансформаторна підстанція.

Проектом передбачається встановлення додаткового гідротурбінного обладнання виробництва компанії SCOTTA, в пустуючий турбінний блок та створення наступних приміщень: тамбур входу, машинна зала, операторна, гардероб, сходи та кабінет.

В результаті проектної діяльності в бетонній частині будівлі передбачається виконати два турбінних блоки, в одному з яких встановлена турбіна ПРК-70-ВО-120 з’єднана із вертикальним генератором СВ-134/8 пасовою передачею, в іншому планується встановити поворотно-лопатева турбіна TK4-1.3-214 виробництва SCOTTA S.p.a. , Італія

Проектувальник – ТОВ «Гідроінжиніринг»

Головний інженер проекту – Базурін Олександр Сергійович

Кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури – Серія АР № 003000 від 12.09.2012 р.

Проект поданий в державну будівельну експертизу – 2015р

Реконструкція Шишацької ГЕС, на р. Псел, смт. Шишаки, Шишацького району, Полтавської обл.


Коротка характеристика об’єкту, дані про проектну потужність

Проектом «Реконструкція Шишацької ГЕС, на р. Псел, за адресою: вул. ГЕС, 3  в смт. Шишаки, Шишацького району, Полтавської області» передбачається відновлення першого гідроагрегату міні гідроелектростанції.

Основними спорудами гідровузла є: будівля ГЕС, водозливна набірна гребля, трансформаторна підстанція. Із них розглядаються в проекті Будівля ГЕС та трансформаторна підстанція.

Проектом передбачається встановлення додаткового гідротурбінного обладнання виробництва компанії SCOTTA, в пустуючий турбінний блок та створення наступних приміщень: машинна зала, операторна, гардероб.

В результаті проектної діяльності в бетонній частині будівлі будуть встановлені три турбінних блоки. На сьогоднішній день на станції вже  встановлені та функціонують дві турбіни,  з’єднані з вертикальними генератором пасовою передачею. В третьому  планується встановити нову поворотно-лопатеву турбіну TK4-1.3-231 виробництва SCOTTA S.p.a. , Італія  з  генератором MJT 400 SB 6B3 виробництва Marelli, Італія.

Проектувальник – ТОВ «Гідроінжиніринг»

Головний інженер проекту – Базурін Олександр Сергійович

Кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури – Серія АР № 003000 від 12.09.2012р