Проектна документація

Реконструкція  «МГЕС Давидівка» на р. Ятрань, с. Давидівка, Голованівський район, Кіровоградська область

Коротка характеристика об’єкту, дані про проектну потужність

Проектом «Реконструкція «МГЕС Давидівка» на р. Ятрань, с. Давидівка Голованівський район, Кіровоградська область» передбачено відновлення мікро гідроелектростанції, в складі гідровузла. До складу гідровузла входять, як проектовані споруди, так і вже існуючі.

Основні проектовані споруди гідровузла:

 • будівля МГЕС;
 • водоприймач із двома незалежними водопідвідними трактами, в кожному із яких є затвор + водопідвідна труба;
 • відвідний канал;
 • трансформаторна підстанція.

Основними існуючими спорудами гідровузла є:

 • земляна гребля з лівобережним та правобережним мостовими автодорожніми переїздами;
 • водозливна гребля;
 • водосховище.

Запроектована потужність відновленої  МГЕС характеризується такими показниками:

 • встановлена потужність турбіни ( всього 1 шт.) - 163 кВт;
 • номінальна потужність електрогенератора - 132 кВт.

МГЕС в с. Давидівка є найнижче розташованою станцією  в складі  каскаду мікро гідростанцій на р. Ятрань в Голованівському районі Кіровоградської області; вище розташовується МГЕС «Полонисте» і ще вище розташовується МГЕС «Перегонівка».

Категорія складності об’єкта будівництва – V.

Головний інженер проекту – Борщик М. М.

Проект пройшов державну будівельну експертизу в травні 2015 року.

Реконструкція «МГЕС Великі Сорочинці» на р. Псел, с. Великі Сорочинці, Миргородський район, Полтавська область 

Коротка характеристика об’єкту, дані про проектну потужність

Міні гідроелектростанція (МГЕС), що підлягає реконструкції, розміщена на р. Псел в с. Великі Сорочинці, Миргородського району, Полтавської області. В 2014р. була розроблена проектна документація стадії «Проект» «Реконструкція «МГЕС Великі Сорочинці» на р. Псел, с. Великі Сорочинці Миргородський район,  Полтавська область», яка після проведення експертизи отримала позитивний висновок   ДП "Держбудекспертиза" від 25.03.2015 №03-1214-14. Дана проектна документація стадії «Проект» "Реконструкція "МГЕС Великі Сорочинці" на р. Псел у с. Великі Сорочинці, Миргородський район, Полтавська область (коригування)" пов’язана із зменшенням  кількості гідроагрегатів з 3-х штук до 2-х штук.

Проектом «Реконструкція  «МГЕС Великі Сорочинці» на р. Псел, с. Великі Сорочинці  Миргородський район, Полтавська область (коригування)» передбачається відновлення міні гідроелектростанції в складі гідровузла. Створ гідровузла, компоновка водозливної греблі і правобережне  розташування будівлі МГЕС не змінюється Проектом коригування в порівнянні із первісним Проектом. 

Після коригування у зв’язку з економічною недоцільність використання 3-го гідроагрегату, було прийнято рішенні запроектувати будівлю ГЕС з 2-ма гідроагрегатами. Тип обладнання залишився без змін, проектом передбачається встановлення вертикальних турбін типу Каплан. Проміжний промивний прогін в будівлі використовується для промивання наносів, а також для планового спорожнення водосховища до відмітки РМО.

До складу гідровузла входять, як проектовані споруди, так і вже існуючі, що підлягають реконструкції; частина цих споруд Проектом коригування змінюється в порівнянні із первісним Проектом.

Основні проектовані споруди гідровузла:

 • трансформаторна підстанція – не змінюється Проектом коригування.
 • водоскид паводкових вод на обвідному каналі (староріччя р. Псел зліва від основного русла) – не змінюється Проектом коригування.

Основні існуючі споруди гідровузла, що підлягають реконструкції :

 • будівля МГЕС з електрощитовою, з водоприймачем та водовипуском - на даний момент без дахових конструкцій та конструкцій покриття, без генераторів, без елементів внутрішніх електромереж, без підйомного обладнання. Водоприймач має 2 незалежні проточні тракти - залишились тільки будівельні конструкції без будь-якого гідромеханічного обладнання та огороджень. Водоприймач знаходиться в замуленому стані. Водовипуск без ремонтних затворів на проточних трактах гідроагрегатів зі сторони НБ; Водовипуск знаходиться в замуленому стані
 • водозливна гребля з не функціонуючими даховими затворами (2 шт.), полотнища яких занурені під воду ріки (дахові затвори на початку функціонування МГЕС в 1960-х роках слугували утворенню водосховища та створенню напору для гідротурбін, а також для пропуску паводкових вод при проходженні великих паводків) – не змінюється Проектом коригування;
 • споруда керування даховими затворами (аванкамера) - без будь-якого гідромеханічного обладнання та спеціальних затворів;
 • донний водоскид між існуючою спорудою керування даховими затворами та існуючою будівлею МГЕС;
 • водосховище, яке знаходиться в спорожненому стан – не змінюється Проектом коригування;

Запроектована потужність відновленої МГЕС характеризується такими показниками:

 •  встановлена потужність  турбін ( всього 2 шт.) – 2 х 230кВт = 460 кВт;

«МГЕС Великі Сорочинці» розташована по середині каскаду міні гідроелектростанцій на р. Псел  між вище розташованою Бобрівською МГЕС в Сумській області та нижче розташованою  Шишацькою МГЕС в Полтавській області.

Категорія складності об’єкта будівництва – IV.
Клас наслідків (відповідальності) – СС2-2.
Головний інженер проекту – Крока В.В.

Проект коригування пройшов державну будівельну експертизу в березні 2016 року.